Ismail YK Fan Club | Haydi Bastir Albümü | www.ismailykworld.com
Sayfamiz Degismistir !!!!
Resmi Radyo YK Sitesine bekleriz artik ordayiz..<href="http://www.radyoyk.com">www.radyoyk.com</a> & <a href="http://www.radyoyk.de">www.radyoyk.de</a>

AnasayfaPortalSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yapKayıt Ol
En son konular
» 4.Bölüm Resimleri
tarafından ali-yk Perş. 27 Şub. - 18:06:19

» Merhabalar..
tarafından Mecma'ül Bahreyn C.tesi 25 Haz. - 0:07:56

» Biberiye Zayiflama Hapi Kapsülü Almanya- www.biberiye-shop.com
tarafından Zehra YK Perş. 28 Nis. - 23:17:35

» Zehra YK Hakkinda Düsünceleriniz
tarafından Zehra YK Paz 20 Mart - 18:50:57

» Eric Legrand Injury
tarafından vatansever223 Cuma 19 Kas. - 18:42:31

» NFL bans alcohol for team functions
tarafından vatansever223 Cuma 19 Kas. - 18:42:08

» Should we legalize sports gambling in the state of Illinois to help fund our schools?
tarafından vatansever223 Cuma 19 Kas. - 18:41:25

» Berna Öztürk (Suat)
tarafından Istanbulu Ykci Cuma 5 Kas. - 16:00:59

» Eris Akman (Hakki Abi)
tarafından Istanbulu Ykci Cuma 5 Kas. - 16:00:39

» Bahar Akça (Zeynep)
tarafından Istanbulu Ykci Cuma 5 Kas. - 16:00:25

Paylaş | 

Avrupa Kick Box Şampiyonu- Bahadır Çolak

YazarMesaj
dilekyk
Ölümüne YK'ci

Mesaj Sayısı : 1685 Nerden : İNÖNÜDEN Meslek : Ogrenci Lakap : Dilek YK YK Fanatigi :
100 / 100100 / 100
Rep Gücü : 4 Puani : 3268 Kayıt tarihi : 19/03/08

MesajKonu: Avrupa Kick Box Şampiyonu- Bahadır Çolak   Ptsi 1 Haz. - 20:47:12

Spor hayatın haricinde kendini tanıtır mısın?
Ben Bahadır Çolak. 1980 Sivas doğumluyum. Beden eğitimi öğretmenliği yapıyorum. Spor hayatım dışında seyahat etmekten inanılmaz keyif alırım. Sık sık bir şeyleri bahane eder, şehir dışına çıkarım. Bundan çok hoşlanıyorum. Beni dinlendiriyor. Çok fazla hobileri olan biri sayılmam ama ben de birçok insan gibi müzik dinlemekten ve kitap okumaktan hoşlanırım. Hayvanları çok severim. Özellikle atları ve köpekleri… Biraz asabi bir yapımın olduğunu düşünseler de, insanları aslında çok sever ve çok toleranslı davranırım. Esprili bir kişiliğimin olduğunu söylerler. Genelde enerjik biri olsam da sakin ve durgun bir yapım vardır. Dinlemeyi ve karşılıklı olarak bir konuda münazarada bulunmayı severim. Tartışma ve konuşmaya ortamına her zaman açığımdır.

Tuttuğunuz bir takım var mı?
Tabiki var. Bende bir Sivas lı olarak sivasspor taraftarıyım. Sivassporun tüm maçlarını ve ligdeki yerini dikkatle takip ediyorum.

Neden kick box?
Ben ilk taekwon do ile başladım. Bilirsiniz bu sporda ayaklar ön plandadır ve çok fazla el yoktur. Sonra boksa merak sardım boksa döndüm. Ama tekwon do dan da vazgeçemedim. Sonuçta o kadar emek vermiştim ve ayaklarım iyiydi. Esnekti. Dedim ki acaba hem ellerimi hem de ayaklarımı kullanabileceğim bir dövüş sporu yok mu diye ve KICKBOKS çıktı karşıma.

Bu konuda hayatında örnek aldığın kişi veya kişiler kimler?
Kickboksta şuan Sami Akın ismi benim hep örnek aldığım isim olmuştur. Kickboks sporunu Türkiye’ye ilk getirenlerden biridir. Federasyonun kurulmasına öncülük etmiş ve ilk olarak milli takımlar teknik direktörlüğüne atanmıştır. Yıllarca milli takımda hocalığımızı yaptı. Onun dışında Ernesto Hoost isimli K-1 şampiyonlarından olan büyük bir şampiyon dövüşçü vardır.
Ama kişiliğiyle, sporculuğuyla ya da antrenörlüğüyle örnek aldığım ve şuan ismini sayamadığım birçok kişi olmuştur. Mesela rahmetle anıyorum Namık Seyhan hocam vardı. Boks sporunda duayendi. 76 yaşındaydı ve hala hocalık yapardı. Onun da bana çok emeği olmuştur ve birçok konuda örnek almışımdır.

Yakın zamanda bir maç var mı?
Evet 20 mart gecesi saat 23,15 de fox tv de canlı yayınlanacak olan bir maçım var. O gece beni seven herkesin maçı izleyerek bana destek vermelerini ve dua etmelerini bekliyorum.

Özel bir beslenme programın var mı? Diyet veya benzeri bir plan uyguluyor musun?
Evet, özellikle maç zamanları maalesef beslenme programı var. Aldığımız proteinler, karbonhidratlar, vitaminler, mineraller bir plana göre çok kendimizi kasmıyoruz. Ama planlı yediğimiz söylenebilir bol su içiyorum. Mesela meyve sebze ağırlıktadır. Tavuk eti ve yumurta beyazı…

O dönemlerde 1 gün içinde yediğin yemekler neler mesela?
Mesela sabah kahvaltısını güçlü yaparım. 2-3 yumurta beyazı vardır. Normal kahvaltılıklar, aralarda meyve yerim mevsimine göre. Öğlen karbonhidrat alırım ağırlıklı olarak. Akşamları protein alabilirim. Ama ağır yemem. Bir de idmana 2-3 saat kala ve bittikten 2 saat sonraya kadar birşey yemem.

Hayatın boyunca yapmış olduğun en zor ve en kolay müsabakayı özetler misin?
En kolaydan başlayalım. Türkiye şampiyonasına gitmiştim. Çok çalışmıştım ve hazırdım. Zorlu geçeceğini tahmin ediyordum ama maça başladım maç sadece 20 saniyede bitti ve ben terlemedim bile.

İlk Türkiye Şampiyonası mıydı?
Hayır 2001 ya da 2002 yılıydı sanıyorum. Kayseri olabilir.
Zor olan da İrlanda’nın başkenti Dublin’de 2000 yılında Dünya Şampiyonasına katılmıştık. Orda çeyrek finalde bir rakibim vardı. Dedim ya bir üst sıklette girdiğim için dezavantajım vardı. Adı Michael SMITH. 2,01 boy, 115 kilo ve ben ona bakarken yukarı doğru bakıyordum. Fotoğraflarımız var birlikte…

Senin boy kilo neydi o zaman?
88 kilo, 1 80 boy
O benden korkuyor, bende ondan… Benim neden korktuğum malum. O ise herhalde diyo ki “Yaw bu adam bu kısa boyuyla ve hafif kilosuyla karşıma çıkıyorsa kim bilir nasıldır?” Ama tabii çok şükür ezilmeden kaybettik, kafa kafaya bir maçtı. 10 - 8 kaybettim.

Ringe çıkmadan önceki 1 saat içinde yaptıklarından ve psikolojik durumundan bize bahseder misin?
1 saat kala tüm dünyayla bağlantı kopar. Artık tamamen maç havasına girmiş ve konsantre olmuş olmam gerekir. Antrenörüm son taktikleri verir. Mümkün olduğunca rakibimle görüşmemeye çalışırım. Derin derin nefesler alırım ama hep hareket halindeyimdir sıcak kalmak için…

Peki antrenör veya masörler gibi klasik yanında bulunanlar haricinde bir yakının yanında bulunur mu? Mesela eşin?
Evet genelde sevdiğim ve inandığım bir arkadaşım yanımda olur.

Hayatın boyunca hep bu sporla ilgilenmeyi düşünüyor musun? İlerideki planların nedir?
Hayır, 38 yaş bu işte sınır sayılır.

38 yaşından sonra ne yapmayı düşünüyorsun?
Şimdi aslında kazanmayı arzu ettiğim bir miktar para var. Onu kazanırsam bir spor tesisi projem var. Onu yapmak istiyorum ve gelecek nesillerin sağlıklı spor yapmasına zemin hazırlamayı arzu ederim.

Bu sporla ilgilenen gençlere önerin nelerdir?
Disiplinli ve istikrarlı çalışmak ancak başarı getirir. Yani bir zaman yapıp bir zaman bırakmak başarı getirmez. Aslında her şey de böyledir. Bence istikrar başarıyı getirir. Disiplinli, istikrarlı olmalılar. En önemlisi hedef koyup inanmalılar. İnsan çok güçlü bir varlık ve istediği zaman yapamayacağı çok az şey var.

Röportajımınızın sonuna geldik. Son olarak eklemek istediğin bir şey var mı?
Evet var. Bana bu imkânı sağladığın için ve dostluğundan dolayı memnuniyetimi ifade etmeliyim. Seni tanımaktan ve böyle bir röportaj yapmaktan büyük keyif aldım. Çok teşekkür ederim. Ayrıca sizin aracılığınızla tüm Türkiye, hatta Avrupa daki Sivaslı hemşehrilerimin manevi desteklerini ve dualarını bekliyorum. Bizi takip eden herkese ve Sivas halkına selamlar, saygılar…
http://olumuneykci.blogcu.com
Zehra YK
Site Kurucusu
Site Kurucusu

Cinsiyet : Kadın Mesaj Sayısı : 1629 Nerden : Almanya - Sivas YK Fanatigi :
100 / 100100 / 100
Rep Gücü : 135 Puani : 1742 Kayıt tarihi : 13/03/08

MesajKonu: Geri: Avrupa Kick Box Şampiyonu- Bahadır Çolak   C.tesi 11 Tem. - 14:30:21

Tesekkürler Canim.
http://www.iykfanclub.com
dilekyk
Ölümüne YK'ci

Mesaj Sayısı : 1685 Nerden : İNÖNÜDEN Meslek : Ogrenci Lakap : Dilek YK YK Fanatigi :
100 / 100100 / 100
Rep Gücü : 4 Puani : 3268 Kayıt tarihi : 19/03/08

MesajKonu: Geri: Avrupa Kick Box Şampiyonu- Bahadır Çolak   C.tesi 11 Tem. - 14:47:20

rica cnm
http://olumuneykci.blogcu.com
Off_Off_Özledim_Off_Off
Hasta YK'ci

5 / 1005 / 100
Rep Gücü : 0 Puani : 122 Kayıt tarihi : 21/12/08

MesajKonu: Geri: Avrupa Kick Box Şampiyonu- Bahadır Çolak   Cuma 6 Kas. - 15:42:26

tesekkürler diloshhhhhhhhhhhhhhhhh

Avrupa Kick Box Şampiyonu- Bahadır Çolak
1 sayfadaki 1 sayfası